blog

Yerli Sosyal Medya Platformu SALYAP Hazır

Tanım

Salyap sosyal paylaşım platformu;

Uygulama hakkında bir bilgi edinmeniz için çok paylaşım ve açıklama bulunmamaktadır. Basın açıklaması daha yapılmadı. Kesinlikçi çalıştığımız için acele etmiyoruz. Açıklamalarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artık gelişmeleri herkes ile paylaşacağız. Henüz bir kaç gün oldu uygulamanın tam anlamıyla aktif olup piyasaya çıkarmamız. 1.5 senedir arka planda yaptığımız çalışmaları kullanıcılara açık bir şekilde yürüttük. Uygulamanın hala geliştirme sürecinde olduğunu ve yeni özelliklerin çıkacağını unutmayalım.1 sene içinde her hafta yeni güncelleme geleceğini ve işin çok büyük olduğunu, bir çok yatırımlar yapıldığını dile getirebiliriz. Sunucuları mızın hala kurulumları ve güncellemeleri devam ediyor. Data Center (Veri Merkezi) Büyük bir yapıya sahip bu yüzden Projenin asıl çıkış tarihi (15.03.2020). Kullanıcılarımız bu durumdan çok etkilenmeyecektir. Fakat sabırlı olmakta fayda var ön görülen tarihe kadar ufak tefek kesintiler ve benzeri şeyler yaşanabilir.

Tanıma devam

Türkiye’de bir çok çıkan yalan haber olduğunu söyleyebiliriz.  Bizim acelemiz yok, en iyisi için elimizden geleni yapıyoruz. 1 yılı aşkın süredir bir çok zarara uğradık ama yılmadan devam ediyoruz ülkemiz için bu konu dada kendimizi göstereceğiz. Kimseyi kandırmaya yada boş yere umut vermeye gerek yok. Ticari çıkarlar için yerli milli gibi kavramları kullanarak haberlere çıkmak doğru değildir. Bu güne kadar çıkmış olan bütün uygulamalara bakabilirsiniz hiç biri aktif değil. Biz 2012 den beri bir çok projeyi üretip ev sahipliği yaptık. Kısa sürede tam anlamıyla bütün her yerde olacağız. Türkiye’den ciddi bir destek bekliyoruz.

Bir çok pozitif negatif yorumlar geliyor, bütün eleştirileri dikkate alıyoruz ama gidişatları göz önüne alarak değerlendirme yapmayı da unutmayalım. Çünkü bu proje için hiç bir destek alınmamaktadır. 1.5 senedir kendi kasamızdan her gider harcanmaktadır.

Benzerlik söz konusu bir kaç uygulamaya dayatılmaktadır. Amacımız zaten yoktan var etmek değil, üretilmiş en güzel uygulamaları bir bütün haline getirip kendi yorumumuzu katmaktır. Doğrudan direk olarak kullanıcının en iyi şekilde hizmet alabilmesi için bir çok özellik geliştirip ekledik. Kullanıcının bu noktada alışmış olduğu platformlardan çıkıp Salyap uygulamasına geldiğinde bir karışıklı yaşamasın, alışık olmadı bir yerde öğrenme sürecini en aza indirmek için tasarımlarımızı buna göre hazırladık. Söz konusu uygulamalar zaten yıllardır piyasada olan ve en çok kullanılan uygulamalardır. Bizde onlardan ilham aldık ve bir bütün haline getirip daha iyisini neden yapmayalım ki diye kendimize sorduk. Sonuç olarak bir şeyler üretmek için yoktan var etmenize gerek yoktur. Yapılan diğer güzel işlerden örnek almak ayıp veya suç değildir. Bir hayaliniz varsa bunu gerçekleştirmek için her şeyi denemelisiniz kimseyi takmadan size olur olmaz derler yapamazsın aynısı var ne gereği var bunlara kulak asmayın. Biz sadece bu projede 2, 3 kişi ile tamamlayıp yaptık. İmkânsız diye bir şey yoktur bahaneler vardır. Hayallerinizin peşinden koşun.

Sonuç olarak şunu da eklemek gerekirse ; biz dün çıkmış bir marka,şahıs ve firma değiliz. 2012 den daha eski yıllardan beri sektördeyiz ve devamlı üretip hizmet veriyoruz. Gelen bazı yorumlar can sıkıcı olabiliyor. Araştırmak sormak yerine burada verilmiş 2 senelik çalışmayı ve emekleri direk şuna benziyor deyip de direk sözlü saldırıda bulunabiliyorlar. Bu çok gereksiz bir davranış. Yapılan iş ne olursa olsun direk olarak emeğe saygısızlık yapılması yakışı kalmaz.

 

Yeni Uygulama Yerli Sosyal Paylaşım Ağ Platformu

Türkiye'nin En Büyük Özel Yazılım Firması Me Force ‘dan Yerli Sosyal Ağ Platformu

Me Force firması 2012 yılından günümüze kadar birçok projeye imza atıp ev sahipliği yapmıştır.

Çoğunlukla sosyal medya alt yapı üreticisi olarak da bilinmektedir,  2017 yılının başlarında Me Force şirketi bir girişimde bulunmuş

Sosyal ağ platformun ismini de şirketin adını vererek  Me Force sosyal ağ platformunu oluşturmuştur.

Bu platform sadece tepkileri ölçmek ve ileriki yazılımların daha fazla geliştirme ve iyileştirmelerde bulunmak için yapılmıştır.

Peki, sonradan kararlar neden değişti ve Me Force firması biranda bu platformu kurmaya karar verdi.

Me Force CEO’su  Mert Çetin

Me Force Aslında yazılım üreten bir firmadır 2,3 senedir sosyal medya olarak hizmet vermeye mecbur kaldık, diğer sosyal ağ platformları ile iş birliği içindeydik Türkiye’de maalesef ki kötüye kullanım oranı fazla olduğundan ve şikâyetlerin sosyal medya platformlarının değerlendirmemesi can sıkıcı olduğunu fark ettik. Bizde bu duruma el koymayı ve sosyal medyayı kullanan bütün herkese iyi bir hizmet vermeyi  hedefledik, bunun için böyle bir projeyi geniş kapsamlı yönetmeyi ve faaliyete geçirmeyi hedefledik.

Oldukça güçlü bir yönetim kadromuzun bulunduğunu dile getirmek isterim, bizim için güvenlik çok önemlidir. Bütün içerikleri neredeyse sunucular üzerinde şifreli olarak saklıyoruz ve içerikleri şirket bünyesi dışında kimseyle paylaşmıyoruz. Kısacası toplanan veriler dış pazarda satışa sunulmuyor.

Kullanıcılarımız sistem üzerinde bir sorun yaşadığı takdirde haftalarca yanıt gelecek mi diye bekleme derdine düşmüyor ve nasıl iletişime geçeceğim diye uğraşmıyor. 7/24 hizmet vermekte olan güçlü ekibimiz ile her an sorun yaşadığı takdirde iletişime geçebiliyor.

Bu projenin asıl amacı kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet vermek olup kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktır, bu proje para kazanma odaklı kurulmuş bir proje değildir ve  öyle bir hedefimiz yoktur.

Peki böyle bir projeye gerek var mıydı? diye düşünmedik değil. O kadar sosyal medya varken büyük firmalar neden bizde bu işin içine girdik, hemen bunada açıklık getireyim o dev firmalara daha öncede bizim firmamız hizmetler vermişti bu işi asıl yapan firma biziz ve nasıl yapıldığını ve düzgün işlediğini göstermek için bu işin içindeyiz ve tatbikîde ülkemizin gücünü de  göstermek istiyoruz.

 

       

Me Force Genel Müdürü İbrahim Erdem Maden

Salyap Nedir?

Salyap Sosyal Ağ Platformudur, diğerlerinde ayıran nedir diye sorarsak tatbikîde güçlü bir alt yapısının olması yanı sıra çok güçlü bir yönetim ekibinin bulunmasıdır. Salyap kullanıcıların sorun yaşamaması için elimizden geleni yapacağız.

Salyap ile devamlı iletişim halinde kalabilirsiniz, aklınıza gelen her şeyi arkadaşlarınıza takipçilerinize paylaşabilir anılarınızı fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Salyap da daha fazlası da var kısıtlama yok Salyap ile özgürsünüz.

Çocuklar için özel bir koruma sistemimizde bulunmaktadır. Editörlerimiz 18 yaş altı kullanıcılarımız için çok daha fazla hassasiyet göstermektedir, Onların güvenliği için 7/24 sistemin akışını takip etmektedir. tabii ki de

 yapay zekâlarımız olmazsa olmazdır. Yapay zekâlar sistem üzerinde sürekli denetim yapmaktadır. Verileri şifreli olarak saklıyoruz, gizlilik ve güvenlik bizim için önemli olduğundan 3 part yazılım ve firmalara bilgiler paylaşılıp satılmamaktadır. Salyap kullanıcıları rahatlıkla sistem üzerinde kullanım sağlayabilirler.

Salyap, ile anları yakalayıp paylaşmanın basit bir yoludur. Neler yaptıklarını görmek için arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı takip edin ve tüm dünyadan sevdiğiniz şeyleri paylaşan hesaplar keşfedin. Gününüzün önemli veya önemsiz istediğiniz tüm anlarını paylaşarak kendinizi ifade edin.

     

* Sorular / Soru Sor
Merak mı ediyorsun? Sadece sor! Açıkça veya anonim.
İnsanların sizin hakkınızda ne bilmek istediklerini öğrenin.
Herhangi bir konuda soru sorun ve cevap alın!

Durum
Neler Düşünüyorsun ? Artık Düşüncelerini Özgürce İfade Edebilirsin
Konu Etiketlerini Takip Et, Konular Hakkında Düşüncelerini Paylaş

* Yakınındaki Kişiler
Cihazını Sallayarak 5KM Çapında Yakınındaki Kişiler İle Eşleş
Cihazı Sallayarak , Aynı Anda Sallayan Diğer Kişiler İle Eşleşme İmkanı Sağlar

* Günlük Anılarını Oluştur
24 Saatlik Anıları Oluşturmaya Ne dersin ?
Anıları birden fazla (istediğiniz kadar!) fotoğraf paylaşabilirsiniz.
(Geliştirme Sürecinde - Yazı, çizim araçları ve diğer yaratıcı efektlerle Anılarınızı canlılık katın.)
Anılar 24 saat sonra kaybolur ve profilinizde ya da akışta gözükmez.

* Profil , Gönderiler
Dilersen telefon arşivindeki bütün fotoğrafları paylaşabilirsin.
Profilinizde tutmak istediğiniz fotoğrafları paylaşabilirsiniz.
Bunları filtreler ve yaratıcı araçlarla düzenleyebilir.

* Akışınızda, takip ettiğiniz insanların fotoğraflarına göz atın. Beğenmeler ve yorumlarla önemsediğiniz gönderilerle etkileşime geçin.
* Salyap Direk ile kullanıcılara , arkadaşlarınıza özel mesajlar gönderin. Fotoğraf gönderin ve Salyap'da gördüğünüz içerikleri paylaşın.
* Keşfet sekmesinde sevebileceğiniz fotoğrafları ve anıları keşfedin ve yeni hesapları takip edin.

* Uçtan uca şifreleme
Her Zaman Güvenli; En kişisel ve özel anlarınızı Salyap üzerinden paylaşıyorsunuz, işte bu nedenle uygulamamızın her sürümünde uçtan uca şifrelemeyi kullanıyoruz. Uçtan uca şifrelendiğinde, gönderdiğiniz mesajlar ve aramalarınız korunmuş olur. Sadece siz ve haberleştiğiniz kişi bunları okuyabilir veya içeriğe ulaşabilir, aradaki hiçkimse, Salyap bile bunları okuyamaz ve içeriği görüntüleyemez.

* Fotoğraflar ve durumlar
Önemli Anları Paylaşın; Dilersen telefon arşivindeki bütün fotoğrafları paylaşabilirsin. Profilinizde tutmak istediğiniz fotoğrafları paylaşıp bunları filtreler ve yaratıcı araçlarla düzenleyebilir. Fotoğraf ve durumlar paylaşın. Arkadaşlarınla ve takipçilerinle paylaşmanın basit, eğlenceli ve yaratıcı yolu. Neler Düşünüyorsun ? Artık Düşüncelerini Özgürce İfade Edebilirsin. Anket Oluştur, Konu Etiketlerini Takip Et, Konular Hakkında Düşüncelerini Paylaş

Hedeflerimiz?
Projenin asıl çıkış tarihi (Tahmini ön görülen tarih 15.03.2020) şuanda test için uygulamalar aktif. Tabii ki de bizim için görüşler çok önemlidir. Bizlere herkes görüşlerini iletebilir olması gereken yâda olmaması gerekenleri, istek ve arzuları.
Amacımız Türkiye de kısa süre içeresinde yaygınlaşıp en iyi şekilde hizmet verdikten sonra dünya çapına açılıp Türkiye’yi temsil etmektir. Global bir marka olmaktır.
Birçok dil mevcut 8 den fazla dil seçeneği ile Salyap dünyanın her yerinde yer alacaktır.

Yatırımcı Sponsor
Bütün masrafları kendi bünyemiz tarafından karşılanmaktadır. Şuana kadar yaklaşık 400 - 500 Bin Türk Lirası bu iş için harcandı ve birçok yatırım yapıldı. (Sunucular, Kurulumlar, Geliştirme, Araç Gereçler, 2 Senelik Giderler). 2 Senedir hiç bir iş yapmadan sadece bu işe yoğunlaştık. Her gün bu işe vakit ayırdık.
Hedeflerimiz çok büyük, diğer popüler sosyal medyalar ile eski iş ortakları olarak, Bu firmaların Türkiye pazarında büyümesinde bizim çok büyük katkılarımız olmuştur.
Yerli yazılım adına destek için bütün sponsorluklara açığız yardımcı olmak isteyen bütün firmalarla gerekli görüşmeleri sağlarız.

 

Uygulamalar

Salyap - Apps on Google Play

‎Salyap - Apps on App Store 

Resmi Kaynak SALYAP

Bu yayın salyap.com tarafından resmi bir şekilde yayınlanmıştır.

Yazıların, marka, logo, isim gibi meforce tarafından izinsiz yayınlanması durumunda yayınlayan kişiler ve firmalara telif gönderilecektir.

Salyap kendi resmi hesaplarının dışında hiçbir yerde bir şey paylaşmaz başkaları tarafından paylaşmasını istemez.
İznimiz dışında şüphelendiğiniz gönderiler veya içerik varsa mutlaka bize bildirin. destek@salyap.com

Me Force Tüm Hakları Saklıdır.